Instytut Muzyki i Tańca wspiera profesjonalnych muzyków, tancerzy i instytucje artystyczne w realizacji ich misji

Aktualności - Archiwum

Podsumowanie IV Konwencji Muzyki Polskiej on-line

W dniach 5-7 listopada 2020 odbyła się IV Konwencja Muzyki Polskiej - cykliczne wydarzenie odbywające się z inicjatywy Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, które umożliwia spotkania artystów-praktyków, obserwatorów (dziennikarzy) oraz animatorów życia muzycznego w naszym kraju, specjalistów w swoich dziedzinach. W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 wydarzenie odbyło się w formule on-line.

więcej →

9 czerwca - Międzynarodowy Dzień Archiwów

9 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Archiwów. W związku z tym świętem chcielibyśmy przypomnieć o nieustającej akcji gromadzenia przez archiwum Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca trzech zbiorów: Narodowego Archiwum Tańca, Archiwum Muzyki Polskiej i Kolekcji Nagrań Muzyki Polskiej.

więcej →

Artem Rybalchenko zwycięzcą konkursu Młody Tancerz Roku 2021

W niedzielę 6 czerwca poznaliśmy Młodego Tancerza Roku 2021 – Artema Rybalchenko, laureata konkursu, organizowanego przez TVP Kultura, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

więcej →

Opublikowano wyniki odwołań w programie Muzyka

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało wyniki naboru wniosków z odwołaniami do programu Muzyka 2021. Operatorem programu jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

więcej →

Wyniki naboru wniosków z odwołaniami do programu Zamówienia kompozytorskie 2021

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało wyniki naboru wniosków z odwołaniami do programu Zamówienia kompozytorskie 2021. Operatorem programu jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

więcej →

Konkurs książkowy z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca, jak co roku przypada DZIEŃ DZIECKA. Uważamy, że jest to święto zarówno małych jak i dużych. Z tej okazji mamy dla Państwa konkurs, w którym do wygrania są 3 książki „Palester" Lecha Dzierżanowskiego!

więcej →

Wyniki naboru wniosków do edycji pilotażowej programu Nowy głos 2021

Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera zakończył nabór wniosków do programu artystyczno-społecznego Nowy głos. Był on skierowany do organizacji pozarządowych skupiających osoby z niepełnosprawnościami. Efektem programu będzie spektakl operowo-teatralny poświęcony twórczości Stanisława Lema w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin pisarza.

więcej →

Opublikowano wyniki odwołań w programie Muzyczny ślad

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało wyniki naboru wniosków z odwołaniami do programu Muzyczny ślad 2021. Operatorem programu jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Do odwołań zgłoszonych zostało 271 wniosków. Środki finans...

więcej →

Powraca możliwość organizacji koncertów oraz spotkań i wydarzeń bibliotecznych

Od 4 czerwca 2021 r. będzie możliwie wznowienie działalności zespołów muzycznych z udziałem publiczności na otwartym powietrzu. Od dziś, tj. 26 maja, działalność polegającą na organizacji spotkań i wydarzeń w reżimie sanitarnym mogą też wznowić biblioteki ...

więcej →

Biblioteka Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca wznawia działalność czytelni

Od 1 czerwca czytelnicy Biblioteki Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca ponownie będą mieli możliwość indywidualnych wizyt, z zachowaniem obowiązującej dyscypliny sanitarnej.

więcej →