Instytut Muzyki i Tańca wspiera profesjonalnych muzyków, tancerzy i instytucje artystyczne w realizacji ich misji

„Cash, fame & gig”, czyli Jazzowy debiut fonograficzny

Instytut Muzyki i Tańca oraz Fundacja EuroJAZZ zapraszają na spotkanie dotyczące programu IMiT „Jazzowy debiut fonograficzny", które odbędzie się 14 października o godz. 10.00 na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tematyka spotkania: 

▪ Jakie są możliwości rozpoczęcia artystycznej drogi przez młodych muzyków?
▪ Jakimi dysponują narzędziami? Jakie błędy popełniają najczęściej?
▪ Dlaczego warto i kto może wziąć udział w programie „Jazzowy debiut fonograficzny” IMiT?

Na te i inne pytania odpowiedzą:
Alina Święs (Instytut Muzyki i Tańca) - koordynator programu „Jazzowy debiut fonograficzny”, Agnieszka Holwek (Fundacja EuroJAZZ) - szefowa reklamy i promocji w RadioJAZZ.FM i miesięczniku JazzPRESS, Jerzy Szczerbakow (Fundacja EuroJAZZ) - organizator koncertów jazzowych, dziennikarz muzyczny.


Wstęp bezpłatny. Więcej szczegółów

Do tej pory spotkania ze studentami odbyły się w Katowicach, Łodzi. Kolejne zaplanowano na 28 października we Wrocławiu.

.............................. .............
„Jazzowy debiut fonograficzny” to program Instytutu Muzyki i Tańca skierowany do młodych polskich muzyków jazzowych i ma formułę konkursową. Dwa wyłonione zespoły otrzymują dofinansowanie do kwoty 20.000 zł (każdy) na wydanie pierwszego w życiu albumu. Zwycięzcy otrzymują dodatkowo możliwość zaprezentowania się podczas koncertu na Festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.

Tegoroczna edycja programu zostanie ogłoszona 10 października 2019 roku.